KTJ2009-10-13

KTJ2009-10-13

Új hozzászólásSzerző: jzoltan » 2009.10.12. 23:00

JEGYZŐKÖNYV


Készült: Alsónémedi Nagyközség Önkormányzat Képviselő-testületének
2009. október 13-án 18 órakor megtartott rendkívüli üléséről.


Az ülés helye: Polgármesteri Hivatal tanácskozóterme.
(2351 Alsónémedi, Fő út 58.)


Jelen vannak: A mellékelt jelenléti ív szerint.



Dr. György Balázs polgármester köszönti Riba Róbert igazgatót, Kollégáját és Acsai Károlynét. Köszönti a Képviselő-testület tagjait és megköszöni, hogy elfogadták a rendkívüli ülésre való meghívást.

Megállapítja a Képviselő-testület határozatképességét: 12 főből jelen van 10 fő.

A mai ülés témakörével Riba úr kapcsolatban rövid előterjesztést készített és anyagot is kaptak még pénteken. Ez az egyetlen témakör került a mai ülés napirendjére, melyet kér elfogadni, hiszen rendkívüli ülésről van szó, így új napirendet nem vehetnek fel.


Alsónémedi Nagyközség Önkormányzatának Képviselő-testülete 10 igen szavazás alapján az alábbi határozatot hozta:

231/2009. (10. 13.) sz. önkormányzati határozat

Alsónémedi Nagyközség Önkormányzatának Képviselő-testülete a napirendet elfogadta.

Határidő: azonnal.
Felelős: Dr. György Balázs polgármester.



Napirend 1.) Az Acsai-féle sitt telep rekultivációjának lehetősége.


Dr. György Balázs polgármester úgy véli nem kell egy óránál többet tölteni a témával, hiszen korábban tárgyaltak már róla. – Ismerteti a Képviselő-testület korábbi döntését. Riba úr – az Észak-Magyarországi Környezetvédelmi Egyesülés igazgatója – egy új lehetőséget vázolt fel, anyagot küldött, melynek kiegészítésére átadja Neki a szót.
Riba Róbert emlékezteti a jelenlévőket, hogy tavaly a KMOP keretében lehetett volna pályázni a lerakó rekultivációjára az önkormányzati tulajdonba vétel után, 10 %-os önerővel. Akkor sok feladat hárult volna az Önkormányzatra, pl. pályázat elkészítése, tervek stb.
Az elmúlt időszak alatt Acsai Károlyné sokat áldozott arra, hogy közelebb kerüljenek a rekultivációhoz. Abba az irányba próbálnak menni, hogy a probléma megoldódjon, rendbe tegyék a területet.
Harmincegynéhány település hulladéklerakójának rekultivációjára nyújtott be pályázatot az Észak-Kelet Pest és Nógrád Megyei Regionális Hulladékgazdálkodási Környezetvédelmi Önkormányzati Társulás.
A pályázat kétfordulós. Az első a tervezés, melyhez 10 %-os önerőt kellett biztosítani, a második forduló pedig a kivitelezésre van, mely akár 100 %-os támogatással finanszírozhat az önkormányzatok számára.
Próbálták a kimaradt településeket is bevonni a pályázatba és itt merült fel, hogy Acsaiékat is megkeresik, Alsónémedit is beléptetnék. A Környezetvédelmi Minisztériummal egyeztettek, akik a pályázatokat koordinálják és amennyiben Acsaiék és a település szándékozik, akkor bevehetik a Társulásba. Később már állami finanszírozásra nem lesz ilyen lehetőség.
Dr. Gémesi György Gödöllő polgármesterével és a Társulás elnökével egyeztettek és a tervezőkkel együtt felvállalták a szükséges módosításokat, hogy a település, Acsaiék lerakója is bekerülhessen a projektbe. Acsai Károlyné elkészíttette a kiviteli terveket.
Ez egy olyan lehetőség lenne a település és az Önkormányzat számára, ami jó. Kész projekt, nem kell pályázatot írni, pályázni, hanem 100 %-os támogatással megvalósulhat a telep rekultivációja.
E-mailban átküldte a Társuláshoz való csatlakozás feltételeit és a tájékoztatókat. A szükséges tervek rendelkezésre állnak, a dokumentumokkal rendelkezik az Önkormányzat (esélyegyenlőségi terv, környezetvédelmi program stb.).

Szabó Endre megkérdezi, tulajdonképpen csak az a dolguk, hogy előkészítsék, beadják az anyagokat és megoldódik a probléma?

Riba Róbert elmondja, hogy a 30 feletti település együtt pályázik a KMOP keretében. Az első forduló már „lefutott”, a 2. forduló adminisztrációja folyik és a 100 %-os támogatás elnyerhető a kivitelezésre.


Györgyövics Károly és Zsin Géza képviselő időközben megérkezett.
(12 főből jelen van 11 fő)


Szabó Endre rákérdez, ha megszavazzák, akkor a sitt-telep rendbe lesz téve?

Riba Róbert igennel válaszol. Akik az első fordulóban nyertek, automatikusan támogatják a második fordulóban.

Dr. György Balázs polgármester tájékoztatja ez nem éppen így van, mert a KEOP keretében beadott szennyvíztisztító-bővítési pályázattal „szenvednek”.
Bízik abban, hogy a Társulás az összes feladatot átveszi, amihez a Hivatalnak csak az adatokat kell szolgáltatnia.

Dr. Tüske Zoltán szerint más harminc feletti településnek pályázni.

Györgyövics Károly arról érdeklődik, milyen formában lesz rendbetéve a terület?

Riba Róbert tájékoztatja, hogy rekultivációs terv készült, melyet a Környezetvédelmi Felügyelőkkel egyeztettek. Fák, rézsű, vízelvezető árok, csapadékvíz elvezetés lesz. A jelenlegi magasságra kb. 70 cm takarás kerül, valamint 30 cm humuszréteg. Az egész egy ütemben készülne el, egy ütemben történik a lezárás az egész területen.

Dr. György Balázs polgármester elmondja, nem visznek el innen hulladékot sehová, hanem a még meglévő gödröket betöltik, egyengetik, vízszintes területet készítenek, majd rézsűt alakítanak ki, rá pedig földtakarás kerül, amit valószínűleg őshonos fákkal ültetnek be.

Acsai Károlyné tájékoztatja a jelenlévőket, hogy minden szükséges tervet megcsináltattak, amit a környezetvédelmi hatóság előírt, így tudja a Társulás befogadni a lerakót. Vízmintát is több helyről vettek és jó a minőség.

Dr. György Balázs polgármester elmondja, hogy környezetvédelmi felülvizsgálat, rekultivációs terv szükséges a benyújtás előtt.

Acsai Károlyné finanszírozza, a Társulás az RMT és a CBA-t elkészíti.

Riba Róbert tájékoztatja a jelenlévőket, hogy a jövő hétre be kell adni az RMT-t, de emiatt csúsztatták az időpontot.

Dr. György Balázs polgármester elmondja, tulajdonba kell vennie az Önkormányzatnak a telepet, mert csak úgy támogatják a rekultivációt. A tulajdonba vételi dokumentumba beleírnák, hogy visszakerül Acsaiék tulajdonába később a telep.

Riba Róbert jelzi, hogy 15-20 évig nem lehet eladni, visszaadni a telepet.

Dr. György Balázs polgármester elmondja, ilyen pályázatoknál 5 évet szoktak megszabni.

Rozgonyi Erik tájékoztatja, 10 éves időtartam is előfordult már.

Dr. György Balázs polgármester elmondja, hogy induláskor 850.000,- Ft-os összeget kell kifizetni, lakosságszám alapján, melyből 250.000,- Ft a belépési díj, 600.000,- Ft pedig az idei tagdíja.
Megkérdezi, ha elkészül a rekultiváció, akkor ki lehet lépni a Társulásból?
Riba Róbert ezt nem tudja, átküldte az anyagot, de úgy véli biztosan ki lehet válni.

Dr. Tüske Zoltán jelzi, nincs szó az anyagban a kilépésről.

Zsin Géza úgy tudja, hogy a sitt-telep, szeméttelep esetén a talajszint felett 1 méter magasságon felül nem lehet tárolni. Ha vissza kell hozni a magasságot, akkor nem elég a támogatás, horribilis összeg.

Riba Róbert tájékoztatja, nem kell visszaszedni a magasságot, egyeztettek, maradhat a mai állapot szerint, mert régi lerakóknál ezt nem kell megcsinálni.

Bai Sándor arról érdeklődik, mekkora összeget lehet a pályázaton nyerni? Mekkora összegű egy ilyen telep vonatkozásában a költség?

Riba Róbert nem tudja, több milliárdos összegre pályáztak. Megvannak a keretösszegek, amennyiből meg lehet csinálni a rekultivációt. Szakemberekkel egyeztettek a telep csatlakoztatásáról, a finanszírozásról és azt mondták, működik.

Bai Sándor megkérdezi, mekkora összeg ennek a telepnek a rekultivációja?

Riba Róbert elmondja, hogy ezt a kiviteli terv után lehet majd látni.

Bai Sándor megkérdezi, mi történik, ha a keretösszeg nem fedezi a rekultivációt, milyen lehetőségek vannak?

Riba Róbert ezen nem gondolkodott, de együtt lesz kezelve az összes telep a Társuláson belül.

Dr. Tüske Zoltán elmondja, egyeztettek, lesz pénz, az előző kalkuláció 100 milliós összeg volt.

Riba Róbert jelzi, hogy a Társulás saját magát is veszélyeztetné, ha nem lenne elég a pénz a rekultivációra.

Dr. György Balázs polgármester elmondja, hogy az ilyen pályázatok utófinanszírozással történnek, ki fizeti meg előre az összeget?

Riba Róbert úgy gondolja, hogy a Társulás dolga.

Dr. Tüske Zoltán elmondja, úgy kell megállapodni a kivitelezőkkel.

Dr. György Balázs polgármester tájékoztatja, hogy itt Társulás van, nem önkormányzati közbeszerzés, így nem tudnak egyénileg megállapodni a kivitelezővel.
Az is veszély valóban, hogy elfogyhat a pénz. Nincs pénze – 100 millió – az Önkormányzatnak 1-2 évre. Meg kellene tudni, mert ez aggasztja és nem hiszi, hogy Acsaiéknak is van rá.
Józan Sándor – Acsai Károlynénak intézve – elmondja, hogy gazdálkodik Györgyövics Károllyal együtt és ha elmegy a vegyszerboltba és vásárol, akkor el kell számolni a veszélyes hulladékkal. Három lehetőségük van, kukába teszik, visszaviszik megsemmisítésre vagy szétdobálják a határban. Amikor működött a telep, miért nem tettek félre összeget? Biztosan elő volt írva a rekultiváció. Miért jöttek most ide, nem érti és mindenkinek felfoghatatlan. Önálló vállalkozásuk volt. Bálint Sándor is kiönthetné a fáradtolajat és széttárhatná a kezét. Nem érti miért jött ide?

Acsai Károlyné elmondja, hogy 1994-ben vették meg a telepet árverés folytán, előtte önkormányzati tulajdon volt.

Józan Sándor jelzi, hogy szövetkezeti tulajdon volt, sosem volt önkormányzati tulajdon.

Acsai Károlyné – folytatva – jelzi, hogy 2004-ben bezárták a telepet, mert betelt. Sok ellenőrzést kaptak, tervet készíttettek és sosem találtak problémát.
Mielőtt átvették, 30 évig odahordták a lakossági szemetet, sittet. Az ASA megnyitása előtt a falu összes szemetét odavitték.
Készültek a rekultivációra, azért vannak tervek, csak az EU mást kér. Férje beteg lett, nem tudja felvállalni a továbbiakat. A környezetvédőktől jött a lehetőség.
Sok település van, ahol az önkormányzat átveszi a magántulajdonban lévő telepet és megcsinálják a rekultivációt.
A falu érdeke, hogy rendbe legyen és nem kerül a pénzébe az Önkormányzatnak. Acsai Károly biztosan megcsináltatta volna, de beteg, nem lehet rá számítani. Gépeik is vannak a feladatra.

Dr. György Balázs polgármester a 6. pontban szereplő tulajdonviszony rendezést emeli ki. Ki van olyan önkormányzat, aki átveszi a telepet, mint mi és visszaadják?

Riba Róbert utánanéz.
Litke problémás település azt tudja, onnan el kell szállítani a hulladékot.

Dr. György Balázs polgármester jelzi, hogy egyre jobban érdekeltek a telep rendbetételében a mellette lévő terület megvásárlása miatt, ahogy ezt Szabó Endre is mondta.

Dr. Tüske Zoltán elmondja, hogy a Fővárosi Közterület-fenntartó a 90-es évek elejéig feltöltött gödröket, bányákat és volt, ahol környezetkárosodás keletkezett. Minden beszállítót stb. bevontak az ügybe. Ha a felelősséget megállapítják, akkor annak arányában, egyetemlegesen fizetik a helyreállítást.
Felelős lenne minden beszállító. Jó, hogy itt agyaglencsén fekszik a telep és nincs környezeti károsodás.

Riba Róbert elmondja, hogy erre van precedens, szegedi ítélet, ahol szintén problémás a terület és az önkormányzat szállított oda, magántulajdonba került és az önkormányzatnak is felelősséget kellett vállalnia.

Józan Sándor elmondja, neki is bántja a szemét a telep.
Ha megveszi az önkormányzat és kiderülnek dolgok, mi lesz, holott ezért vettük meg.
Akkor járul hozzá az átvételhez, ha Acsaiék 150 milliós értékű ingatlanára jelzálogot jegyeztetnek be biztosítékként, hogy az Önkormányzat védve legyen, szükség esetén tudjon vele gazdálkodni.
Ha ezt elutasítja, akkor névszerinti szavazást kér az ügyben.

Dr. Tüske Zoltán megkérdezi, bele lehet írni a szerződésbe, hogy miért veszik meg?

Riba Róbert szerint nincs akadálya. Megvan a tulajdonviszony rendezés határideje. 6-8 telep van ilyen.

Bálint Sándor úgy gondolja, hogy peres útnál nem derülhet ki a Riba úr által elmondott dolog, hiszen nem nyúlnak bele a jelenleg ott lévő dolgokba.

Riba Róbert tájékoztatja, megtörtént a vizsgálat, nincsenek határérték túllépések.

Bálint Sándor szerint így az Önkormányzatnak nincs félnivalója.

Riba Róbert elmondja nincs, a telep környezetében is történtek fúrások.

Zsin Géza úgy gondolja, valamit csinálni kell, hogy rekultiválva legyen a telep. A legnagyobb problémát az okozza, hogy magas a töltés és azzal nem tudnak mit kezdeni. Minimum a felére le kellene dózerolni a magasságot, hogy később a terület használható legyen. Így rákerül 1 méter, még magasabb lesz.

Dr. Tüske Zoltán jelzi, visszaadják majd Acsaiéknak.

Zsin Géza szerint a „dombot” önerőből el kellene onnan húzni. Ott van egy másik terület mellette. Úgy véli az sem biztos, hogy majd vissza kell adni az ingatlant. Jó területen van, érték lehet 10-15 év múlva, ha visszaszedik a magasságot.

Riba Róbert tájékoztatja, hogy a rekultivációs terv elkészült és úgy, hogy később ne legyen probléma belőle. Az igaz, hogy később jó terület válhat belőle.
Most aktuális a kérdés, hogy pl. a hulladéktestet arrébb húzzák. Azt nem tudja elképzelni, hogy a megmozgatást finanszírozzák, mert az többletköltség.

Józan Sándor szerint, ha meg lesz csinálva, akkor nem kell megbontani a „dombot”.
Elmondja, hogy a körforgalom is azért került arrébb, mert nem akartak belenyúlni a területbe, nem tudni mi van benne. Szeméttel van tele.

Zsin Géza szerint 5-6 év múlva egy „látványkép” is lehet, ha 60-70 cm humuszréteg kerül rá, befásítják, majd rá sem lehet ismerni a telepre.

Dr. Tüske Zoltán nem támogatja, hogy a szemétdombot széttúrják az iparterületre.
Acsai Károlyné jelzi, nem tartanak rá igényt, odaadják a területet annak fejében, hogy rekultiválják. Utána már nincs mit tenni a területtel, hasznos terület lesz.

Dr. György Balázs polgármester tájékoztatja, nem szeretnék örökre tulajdonba. Így volt előzőleg is tárgyalva az ügy. A visszaadáshoz mi ragaszkodunk.

Kerekes Miklós arról érdeklődik, hogy a mostani nagy magassághoz hogyan lesz a rézsű kialakítva?

Józan Sándor elmondja, hogy a telekhatár ki van mérve, túl van a kerítésen az egész. Az árkot és kerítést is vissza kell tenni a helyére, kb. 10-15 métert el kell tolni az ott lévő anyagot.

Dr. György Balázs polgármester felveti, hogy ott van 0,5 hektáros terület, ami fásításra volt átadva, arra rá lehet tenni a szemetet? Tulajdonképpen van is rajta.

Acsai Károlyné elmondja, azon a területen is van szemét, amit megvásároltak.

Szabó Endre arról érdeklődik, hogy rekultivált szemétbányáról volt, hogy később kiderült valami?

Riba Róbert tájékoztatja, nem.

Rozgonyi Erik jelzi, hogy Józan Sándor kérdésre – jelzálog – nem válaszolt Acsainé.

Józan Sándor ismét elmondja, bármilyen ingatlanra összesen 150 milliós jelzálog bejegyzését vetette fel.

Acsai Károlyné nem él ezzel a „lehetőséggel”.

Józan Sándor így névszerinti szavazást kér.
Szerinte Tüske képviselő úrnak tartózkodnia kellene, mert jogi képviselője volt Acsaiéknak.

Dr. György Balázs polgármester jelzi, hogy három nyitott kérdés van, a visszavétel, az utófinanszírozás kérdése és mi lesz, ha nem nyernek annyi pénzt, hogy elég legyen a rekultivációra.

Dr. Tüske Zoltán szerint holnapra választ kaphat a Polgármester, Képviselő-testület. Ha bármi bizonytalan, nem megnyugtató, akkor egy új rendkívüli ülést kell összehívni. Ma oda kellene eljutni, hogy döntsenek arról, akarnak-e csatlakozni a Társuláshoz. Ha megnyugtató válasz érkezik, akkor lépjenek tovább.

Dr. György Balázs polgármester még felveti, hogy az éves tagdíj – ami most 600.000,- Ft – vélhetően emelkedni is fog.

Acsai Károlyné jelzi, hogy vállalják a tagdíjak éves fizetését.

Dr. György Balázs polgármester az egyszeri belépési díjra is rákérdez.

Acsai Károlyné tájékoztatja, azt is vállalják.

Riba Róbert egy rövid időt kér és telefonon egyeztet a felvetett kérdésekről.

Dr. György Balázs polgármester 10 perc szünetet rendel el.


10 perc szünetet tart a Képviselő-testület, majd
folytatják az ülést.


Riba Róbert tájékoztatja a jelenlévőket, hogy sikerült telefonálnia Gyenes Szilárddal, a projektmenedzserrel beszélt.
A visszavételre 20 év után kerülhet sor.
Az utófinanszírozás egy klasszikus forma, itt szállítói finanszírozás lenne (a kivitelező számít rá). Ha nincs elegendő összeg a szállítói finanszírozás esetén, erre 5 %-os keret van betervezve, ha ez nem működik, akkor a legrosszabb esetben a Kincstár finanszíroz stb.

Dr. Tüske Zoltán úgy véli, ha hiányzik a rekultivációhoz szükséges teljes összeg, akkor azt finanszírozzák Acsaiék, ahogy korábban a 10 %-os önerőt is bevállalták.

Acsai Károlyné vállalja.

Dr. György Balázs polgármester megkérdezi, mekkora összegre pályáznak?

Riba Róbert erre nem kérdezett rá.
A tagságot a pályázati elszámolásig, azaz 2013-ig fenn kell tartani és fizetni kell a tagdíjat.

Dr. György Balázs polgármester arról érdeklődik, hogy monitoring meddig lesz?

Riba Róbert tájékoztatja, hogy ez a rekultivációs tervben lesz meghatározva.

Dr. György Balázs polgármester arról is érdeklődik, hogy a 20 év mikortól lesz számolva, 2013-tól?

Riba Róbert szerint a pályázati kontrolltól 20 év, de nem tudni mi lesz 20 év múlva.

Dr. Tüske Zoltán szerint Acsai Károlyné vállalja, ha bármilyen egyéb költség felmerül, azt ők finanszírozzák, pl. tagdíj emelkedés, más költség stb.

Acsai Károlyné vállalja.
Dr. Tüske Zoltán felhívja Józan Sándor figyelmét, hogy nem ápoltak megfelelő viszonyt Acsai Károllyal, így Ő is tartózkodjon a szavazásnál.

Józan Sándor nem látta fél éve Acsai Károlyt.

Dr. György Balázs polgármester tájékoztatja a Képviselő-testület tagjait, ha bárki elfogultsággal illet valakit, akkor jelezze és ha Ő nem tesz megfelelő lépést, akkor a Képviselő-testület dönt a szavazásból történő kizárásáról.

Szabó Endre szerint egyetlen dolog vezéreljen mindenkit, a falunak mi a legjobb.

Dr. Tüske Zoltán visszautasítja, hogy elfogult, de tartózkodni fog.

Bálint Sándor egyetértene Zsin Géza javaslatával, még akkor is, ha húzódik az ügy. Úgy gondolja, hogy az összes bizottság tárgyalja vagy külsős szakértőt kérjenek fel, hogy kellene kinéznie a bánya területének.

Dr. György Balázs polgármester tájékoztatja, hogy a hatóságok adnak engedélyt.

Bálint Sándor látta a Polgármesteri Hivatalban a régi terveket, ami 1 méteres magasságban volt felvázolva.

Dr. György Balázs polgármester szerint látni, hogy azóta honnan engedtek behordani a telepre.

Bálint Sándor azért javasolta, hogy tárgyalják az ügyet a bizottságok, hogy minél több ember tárgyalja, mert annál jobban látnak.

Dr. György Balázs polgármester csak a Településfejlesztési, Mezőgazdasági és Környezetvédelmi Bizottságot tartaná illetékesnek tárgyalásra vagy egyik bizottságot sem.

Bálint Sándor így a Településfejlesztési, Mezőgazdasági és Környezetvédelmi Bizottság általi tárgyalást javasolja.

Riba Róbert jelzi, hogy rövid az idő.

Dr. György Balázs polgármester felteszi szavazásra Bálint Sándor javaslatát.


Alsónémedi Nagyközség Önkormányzatának Képviselő-testülete 2 igen, 9 nem, 1 tartózkodó szavazás alapján az alábbi határozatot hozta:

232/2009. (10. 13.) sz. önkormányzati határozat

Alsónémedi Nagyközség Önkormányzatának Képviselő-testülete elutasította azon képviselői javaslatot, hogy a sitt-telep rekultivációjának ügyét a Településfejlesztési, Mezőgazdasági és Környezetvédelmi Bizottság tárgyalja és tegyen javaslatot a Képviselő-testület felé.

Határidő: azonnal.
Felelős: Dr. György Balázs polgármester.



Dr. György Balázs polgármester a névszerinti szavazást is felteszi szavazásra.


Alsónémedi Nagyközség Önkormányzatának Képviselő-testülete 10 igen, 1 nem, 1 tartózkodó szavazás alapján az alábbi határozatot hozta:

233/2009. (10. 13.) sz. önkormányzati határozat

Alsónémedi Nagyközség Önkormányzatának Képviselő-testülete úgy döntött, hogy a sitt-telep rekultivációjának ügyében névszerinti szavazással dönt.

Határidő: azonnal.
Felelős: Dr. György Balázs polgármester.



Dr. György Balázs polgármester összefoglalja a határozati javaslatot.

Dr. Tüske Zoltán javasolja a megállapodás 1. pontjának utolsó sorát kihúzni, mert nem rendelkezünk a hulladéklerakóval.

Dr. György Balázs polgármester egyetért és felteszi szavazásra a határozati javaslatot.


Alsónémedi Nagyközség Önkormányzatának Képviselő-testülete 9 igen, 2 nem, 1 tartózkodó névszerinti szavazás alapján az alábbi határozatot hozta:

Bai Sándor igen
Bálint Sándor nem
Józan Sándor nem
Györgyövics Károly igen
Kerekes Miklós igen
Kozma Márta igen
Morvai János igen
Szabó Endre igen
Szántó Erzsébet igen
Zsin Géza igen
Dr. Tüske Zoltán tartózkodó
Dr. György Balázs igen

234/2009. (10. 13.) sz. önkormányzati határozat

Alsónémedi Nagyközség Önkormányzatának Képviselő-testülete úgy döntött, hogy együttműködési megállapodást köt az Észak-Kelet Pest és Nógrád Megyei Regionális Hulladékgazdálkodási és Környezetvédelmi Önkormányzati Társulással a később önkormányzati tulajdonba kerülő 081/34-35 és 081/91 hrsz-ú hulladéklerakó rekultivációjának pályázattal történő megvalósítása érdekében az előterjesztett megállapodás-tervezet alapján azzal, hogy annak 1. pontjából kihúzásra kerül az alábbi szövegrész: „amelyben a jelen együttműködő önkormányzat, mint hulladéklerakóval rendelkező tagönkormányzat érintett.”

Határidő: 2009. október 31.
Felelős: Dr. György Balázs polgármester.



Dr. György Balázs polgármester pontokba szedve összefoglalja a határozati javaslatot, mely Acsaiék kötelezettségeit is tartalmazza.

Józan Sándor rákérdez Acsaiék gyerekeire – mint örökösökre – való kiterjesztésre.

Dr. Tüske Zoltán sem mondana ilyet a gyerekeire nézve.

Acsai Károlyné sem vállalja.

Bálint Sándor a névszerinti szavazás közlését kéri a Hírmondón keresztül.

Szabó Endre tájékoztatja, korrektül közölve lesz.

Dr. György Balázs polgármester felteszi a határozati javaslatot szavazásra, a megállapodás megkötésére, majd a feltételek biztosítására vonatkozóan.


Alsónémedi Nagyközség Önkormányzatának Képviselő-testülete 9 igen, 2 nem, 1 tartózkodó névszerinti szavazás alapján az alábbi határozatot hozta:

Bai Sándor igen
Bálint Sándor nem
Józan Sándor nem
Györgyövics Károly igen
Kerekes Miklós igen
Kozma Márta igen
Morvai János igen
Szabó Endre igen
Szántó Erzsébet igen
Zsin Géza igen
Dr. Tüske Zoltán tartózkodó
Dr. György Balázs igen

235/2009. (10. 13.) sz. önkormányzati határozat

Alsónémedi Nagyközség Önkormányzatának Képviselő-testülete felhatalmazza dr. György Balázs polgármestert a 234/2009. (10. 13.) sz. önkormányzati határozatban megfogalmazott együttműködési megállapodás megkötésére, valamint az együttműködési megállapodás teljesítéséhez szükséges valamennyi dokumentum aláírására.

Határidő: folyamatos.
Felelős: Dr. György Balázs polgármester.


Alsónémedi Nagyközség Önkormányzatának Képviselő-testülete 9 igen, 2 nem, 1 tartózkodó névszerinti szavazás alapján az alábbi határozatot hozta:

Bai Sándor igen
Bálint Sándor nem
Józan Sándor nem
Györgyövics Károly igen
Kerekes Miklós igen
Kozma Márta igen
Morvai János igen
Szabó Endre igen
Szántó Erzsébet igen

Folytatás a soron következő oldalon!
Zsin Géza igen
Dr. Tüske Zoltán tartózkodó
Dr. György Balázs igen

236/2009. (10. 13.) sz. önkormányzati határozat

Alsónémedi Nagyközség Önkormányzatának Képviselő-testülete úgy döntött, csak akkor vállalja a 234-235/2009. (10. 13.) sz. önkormányzati határozatban megfogalmazottakat, amennyiben a tervezett rekultivációval érintett ingatlanok tulajdonosa (Acsai Károly) és felesége a Társulás által a csatlakozás feltételként Önkormányzatunknak küldött levelében leírtakat határidőre saját finanszírozásukban teljesíti, azaz

1.) a 081/34-35 és 081/91 hrsz-ú ingatlanokat térítésmentesen vagy jelképes összegért, művelés alól kivett, hulladéklerakó megnevezéssel per-, teher- és igénymentesen a pályázatban szereplő útvonaltervben vállalt határidőkre önkormányzati tulajdonba adja,

2.) a rekultivációs program és a pályázat fenntartási időszakának lezárása után – jelenlegi tudomásunk szerint 20 év – az Önkormányzat egyoldalú nyilatkozata alapján ellenszolgáltatás nélkül tulajdonukba visszaveszik,

3.) amennyiben a sitt-lerakó rekultivációhoz nyert pályázati összeg nem nyújt fedezetet a lerakó – hatóságok által – előírt teljes rekultivációjához, úgy Acsai Károly és felesége vállalja a hiányzó összeg teljeskörű biztosítását a pályázati előírásnak megfelelő ütemezésben,

4.) Acsai Károly és felesége vállalja, hogy az Észak-Kelet Pest és Nógrád Megyei Regionális Hulladékgazdálkodási és Környezetvédelmi Önkormányzati Társulásba történő önkormányzati belépéshez szükséges egyszeri 50,- Ft/fő csatlakozási díjat és a Társulásnak fizetendő éves tagdíjakat – 2009-ben 120,- Ft/fő – az Önkormányzat társulási tagságának
időszaka alatt teljes egészében megfizeti, valamint a pályázat és a rekultiváció kapcsán az összes felmerülő, előre nem látható, Önkormányzatra háruló költséget finanszírozza.

Határidő: folyamatos.
Felelős: Dr. György Balázs polgármester.



Dr. György Balázs polgármester megköszöni, hogy eljöttek az ülésre és jelzi, hogy a pénteki rendes ülésen ismét találkoznak. Az ülést 19 óra 25 perckor bezárja.




kmf.




Dr. György Balázs Rozgonyi Erik
polgármester jegyző




Győrvári István Lászlóné
jegyzőkönyvvezető
jzoltan
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2010.08.18. 18:25
Tartózkodási hely: Alsónémedi

Vissza: Jegyzőkönyvek 2009



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég

cron